BATIKENT - KEÇİÖREN METROSU HATTINDA BAĞLANTI ÇALIŞMASI

DUYURU

KEÇİÖREN (M4) METROSUNUN PLANLANAN ZAMANDA  AÇILABİLMESİ İÇİN ULAŞTIRMA BAKANLIĞINCA KEÇİÖREN METROSU İLE BATIKENT METROSU ARASINDA BAĞLANTI ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

BU    NEDENLE     BATIKENT     METROSU 16 HAZİRAN 2016 TARİHİNE KADAR AKKÖPRÜ İSTASYONUNA KADAR ÇALIŞACAKTIR. YOLCULARIMIZ AKKÖPRÜ İSTASYONUNDAN OTOBÜSLERLE AKM METRO İSTASYONUNA ÜCRETSİZ OLARAK TAŞINMAKTADIR VE AKM’DEN KIZILAY KORU İSTİKAMETİNE METRO İLE DEVAM EDEBİLMEKTEDİRLER. AYNI ŞEKİLDE KORU - KIZILAY’DAN METRO İLE GELEN YOLCULARIMIZ AKM İSTASYONUNDAN OTOBÜSLERLE  AKKÖPRÜ İSTASYONUNA  ÜCRETSİZ OLARAK TAŞINMAKTADIRLAR VE AKKÖPRÜ İSTASYONUNDAN METRO İLE BATIKENT - SİNCAN İSTİKAMETİNE  DOĞRU YOLCULUKLARINA DEVAM EDECEKLERDİR.

METROYU KULLANACAK YOLCULARIMIZA DUYURULUR.

BATIKENT METROSU'NDA AKTARMA UYGULAMASI BAŞLADI

Batıkent Metrosu’nda aktarma uygulaması başladı. Atatürk Kültür Merkezi ile Akköprü istasyonları arasında yolcular, karşılıklı olarak Büyükşehir Belediyesi EGO otobüsleriyle ücretsiz olarak taşınıyor.

Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapımı sürdürülen Keçiören Metrosu ile Batıkent Metrosu'nun bağlantı çalışması 2 ay sürecek. Bağlantı çalışması müddetince yolcularının mağduriyetinin en aza indirilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından aktarma uygulaması yapılıyor. Uygulama kapsamında yolcular bekletilmeden iki istasyon arasında ücretsiz olarak karşılıklı otobüslerle taşınıyor ve ücretsiz olarak metrolarla yollarına devam ediyor.

Uygulamaya konulan yeni düzenleme ile Sincan ve Batıkent’ten metroya binen yolcular, Akköprüİstasyonu’nda iniyorlar ve hazır bekleyen ücretsiz otobüslerle sonraki istasyon olan Atatürk Kültür Merkezi İstasyonu’na (AKM)taşınıyorlar. 

İndikleri duraktan otobüslerle AKM durağına ulaşan yolcular, AKM İstasyonu'na kadar uzatılan Koru Metrosu’na binerek, Kızılay ve Koru istasyonlarına kadar ücretsiz olarak yolculuklarına devam edebiliyorlar.

Kızılay’dan Batıkent istikametine giden metro yolcuları da AKM İstasyonunda inerek, kendilerini hazır bekleyen otobüslerle bir sonraki durak olan Ak Köprü İstasyonu’na ulaşarak Batıkent- Sincan istikametindeki yolculuklarına devam ediyorlar.

Yolcular, AKM-Akköprü istasyonları arasında çift taraflı olarak, trafiğe girmeden, otobüslerle AKM alanında bu düzenleme için yeni yapılan yoldan taşınıyorlar.

 

 

 

Yayın Tarihi: 08.04.2016
Okunma Sayısı: 24132