EGO OTOBÜSÜNÜN KAZASI

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI GÖKÇEK, 12 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ VE 7 KİŞİNİN YARALANDIĞI EGO OTOBÜSÜ KAZASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

-TWİTTER HESABINDAN ÜZÜNTÜLERİNİ DİLE GETİREN BAŞKAN GÖKÇEK; SAVCILIK, BİLİRKİŞİLER VE EGO YETKİLİLERİNİN ARAŞTIRMALARININ SÜRDÜĞÜNÜ BİLDİRDİ

-BAŞKAN GÖKÇEK:
-“OLAY BİZİ DERİN ÜZÜNTÜYE SOKMUŞTUR... VEFAT EDEN HEMŞERİLERİMİZE CENAB-I HAK'TAN RAHMET, AİLELERİNE BAŞ SAĞLIĞI, YARALI KARDEŞLERİMİZE ALLAH’TAN ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ. TEKRAR İFADE ETMEK İSTİYORUZ Kİ ÜZÜNTÜMÜZ ÇOK BÜYÜKTÜR”

-“ELBETTE GİDEN GELMİYOR VE ÜZÜNTÜ ORTADAN KALKMIYOR... AMA GÜCÜMÜZ NE KADAR YETERSE, AİLELERİN ACISINA ORTAK OLMAK GÖREVİMİZ”
-“OLAYI YAKINEN TAKİP ETMEYE DEVAM EDİYORUZ”


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Dikimevi’nde meydana gelen, 12 kişinin hayatını kaybettiği ve 7 kişinin yaralandığı EGO otobüsünün yol açtığı kazaya ilişkin açıklamada bulundu. 
Twitter hesabından, yaşanan olaya ilişkin üzüntülerini dile getiren Başkan Gökçek; savcılık, bilirkişi ve EGO yetkililerinin araştırmalarının sürdüğünü belirterek, “Olay bizi derin üzüntüye sokmuştur. Üzüntümüz çok büyüktür… Elbette giden gelmiyor ve üzüntü ortadan kalkmıyor... Ama gücümüz ne kadar yeterse ailelerin acısına ortak olmak görevimiz” dedi.

 

-“OLAYI YAKINEN TAKİP EDİYORUZ”
8 yıllık tecrübesi olan bir EGO otobüs şoförünün böyle bir kaza yapmasının nedeninin, bilirkişilerin yaptığı inceleme neticesinde ortaya çıkacağını” kaydeden Başkan Gökçek, olaya ilişkin üzüntüsünü şu twitlerle paylaştı:

“Bugün öğleden sonra Dikimevi’nde körüklü bir otobüsümüzün neden olduğu müessif bir kaza neticesinde 12 vatandaşımız hayatını kaybederken 7 vatandaşımız da yaralanmıştır. Olayın oluş nedeni ile ilgili savcılık, bilirkişiler ve EGO yetkilileri araştırmalara devam etmektedir. 
Olay bizi derin üzüntüye sokmuştur... Vefat eden hemşerilerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyoruz... Ailelerine baş sağlığı diliyoruz... Yaralı kardeşlerimize Allah’tan acil şifalar diliyoruz... Tekrar ifade etmek istiyoruz ki üzüntümüz çok büyüktür...

Şu anda kazaya karışan otobüs emniyet otoparkına çekilmiş olup, araç içi ve araç dışı kamera görüntüleri resmi bilirkişiler ve savcılık tarafından detaylı olarak incelenmektedir. Olayı yakinen takip etmeye devam ediyoruz.

Kazanın nedeni, bilirkişilerin yaptığı inceleme neticesinde ortaya çıkacaktır.

Vefat edenlerin aileleriyle, yaralıların ailelerine Büyükşehir Belediyesi ve EGO olarak maddi ve manevi destek olmak zorunda olduğumuzun şuurundayız. Elbette giden gelmiyor ve üzüntü ortadan kalkmıyor... Ama gücümüz ne kadar yeterse ailelerin acısına ortak olmak görevimiz.”

Yayın Tarihi: 02.10.2015
Okunma Sayısı: 33473