SOSYAL AKTİVİTELER

EGO Genel Müdürlüğü çalışanları tarafından Türk Sporuna hizmet gayesiyle 1984 yılında tescil edilen EGO Spor Kulübü, 1994 yılına kadar iki branşta faaliyetlerini sürdürmüş, 1995 yılında profesyonelliğe ilk adımını atarak Türkiye 3.Liginde yerini almıştır. Bu tarih itibariyle 10 yıl boyunca başarılı bir şekilde futbol faaliyetlerini devam ettiren kulübümüz, 2005 yılında futbol şubesini BUGSAŞ A.Ş. ye devrederek amatör branşlara daha fazla imkan sağlama yoluna gitmiştir.
 


Olimpiyatlarda bronz madalya aldığı, Avrupa ve Dünya Şampiyonları çıkardığı Halter branşını B.B. Ankara Spor Kulübüne devretmiştir. 

Bugün itibariyle Atletizm, Badminton, Judo, Görme Engelliler Judo, Karate, Taekwondo, Satranç ve Boks branşlarında aktif olarak 1450 lisanslı sporcu ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı personelimizden Modern Pentatlon Federasyonunun Biatlon Yarışmalarına katılan Fuat TÜRE ve Dereceleri.

1984 yılında kurulan EGO Spor kulübü, Futbol (profesyonel, amatör, genç, B-genç, minik ve B-minik), Voleybol, Boks, Kickbox, Teakwando ve Badminton branşlarında faaliyet gösteriyor.

geri