GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN MESAJI

Tarihi Cumhuriyetimizin ilk yıllarına dayanan EGO, yüklendiği görevin bilincinde, kurumsallaşmış, kendini değiştirip geliştirerek amaçladığı hedeflerin de önüne geçmeyi başarmış bir kurumdur. EGO Türkiye’de pek çok ilke imza atmış Başkent Ankara’nın değerli bir markasıdır.

Her gün otobüslerimizle ve metrolarımızla 1 milyona yakın insanımızı bir noktadan diğerine taşıyarak hizmet veriyoruz. Ankara’yı ulaşım hizmetlerinde dünyaya örnek kentlerden biri haline getirmek için çalışmalarımızı vatandaş memnuniyetini merkez alarak sürdürüyoruz. Son yıllarda aldığımız uluslararası ödüller bu başarılarımızın en önemli göstergesidir.

Yenilikçi yönetim anlayışımızı çağdaş teknolojilerle birleştirerek hizmet üretiyoruz.

Kuruluşumuz, hizmetlerinde bilgi iletişim teknolojilerinden yararlanarak, kısaca “Akıllı Ulaşım” denilen bilişim destekli ulaşım uygulamalarına önem vererek, özellikle kent yaşamında gündelik hayatı kolaylaştırmayı ve hızlandırmayı hedeflemiştir.  

Toplu ulaşım ve konuyla ilgili bilişim sektöründe Türkiye’nin en seçkin projesi olarak gösterilen EGO CEP’TE uygulamasıyla Dünya e-Devletler Organizasyonu (World E-Goverment Organization-WeGo) tarafından verilen “ En Umut Vaat Eden e-Devlet Ödülü”nü kazandık. EGO CEP’TE uygulamasıyla Ankaralı hemşerilerimizi durakta otobüs beklemekten kurtardık. Akıllı bilet, Akıllı Durak ve Araç İçi Yolcu Bildirme Sistemi projelerimizle akıllı uygulamaları hemşerilerimizin hizmetine sunduk.

Kesintisiz 24 saat ulaşım hizmetiyle, gece yarısından sonra Ankaralılar artık otobüslerimizle dokuz metropol ilçemize gece seyahat edebileceklerdir. Başkent'te yolcularımızın yüzde 90'ına hitap eden 35 hatta 280 sefer yapılacaktır. Otobüslerin yanı sıra metro seferlerimiz de gece 01:00'a kadar uzatılmıştır. Metro yolcularımız için ring seferlerimiz de devam edecektir.

Servise verilen tüm araçlarımız klimalı ve engelli erişimine uygundur.

Amacımız toplu ulaşımı bilgi ve iletişim teknolojileri ile entegre, güvenilir, aktif, verimli, yenilikçi, insana saygılı, çevre dostu, sürdürülebilir bir sisteme eriştirmektir.

Her fırsatta vurguladığımız gibi, Ankara’nın değerli markası, bir hizmet çınarı olan EGO’nun sunduğu ulaşım hizmetleri, Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın da desteği ile aksamadan, gelişerek devam edecektir.

 

 

Balamir GÜNDOĞDU
Genel Müdür