İş Sağlığı ve Güvenliği Çalıştayı Ankara’da Yapıldı

İş Sağlığı Ve Güvenliği Çalıştayı Ankara’da Yapıldı

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından büyükşehir belediyelerinin iş sağlığı ve güvenliği alanında yaşadıkları sorunları değerlendirmek ve bu sorunlara yönelik çözümler üretmek maksadıyla 28-30 Temmuz 2015 tarihleri arasında düzenlenen “İş Sağlığı ve Güvenliği Çalıştayı” Ankara’da yapıldı.

 

Büyükşehir belediyelerinde görev yapan iş sağlığı ve güvenliği temsilcilerinden oluşan yaklaşık yetmiş kişilik katılımın sağlandığı çalıştaya Kuruluşumuzu temsilen İş Sağlığı ve Güvenliği Şübe Müdürü Orhan COŞKUN İş güvenliği uzmanları Öztürk Bozkurt YILDIRIM, Nurdoğan ÖZTÜRK, Yaşar ALTAN ve Yakup ÇELİK katıldı. Açılış konuşmaları; TBB Genel Sekreter Yardımcısı Recep Şahin, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muzaffer Koç tarafından yapıldı. 

 

TBB Genel Sekreter Yardımcısı Recep Şahin açılış konuşmasında belediyelerin son zamanlarda artan görev ve sorumluluklarına değinerek TBB’nin birlikte belediyecilik anlayışıyla çalışmalar yürüttüğünün altını çizdi. “Belediyeler ve belediyecilik çok güçlü bir camia, Birliğimiz, bu gücü harekete geçirmek için faaliyetler yürütüyor. Belediyelerimizin ihtiyaç ve sorunlarını belirleyerek ilgili kurumlara iletmeye çalışıyor ve her alanda belediyelerimizi destekliyoruz.” diyen Şahin ayrıca konuşmasında Birliğimizin lobi, eğitim ve sosyal sorumluluk projelerine yer verdi. 

 

Sözlerine katılımcılara teşekkürlerini sunarak başlayan Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muzaffer Koç konuşmasında İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yapılan düzenlemelere yer verdi. Çalıştayda ortak sorunlara ortak çözümler getirmeyi amaçladıklarını belirten Koç, çalıştay boyunca sıcak bir atmosferde sorunları görüşmeyi hedeflediklerini belirtti.

 

3 gün süren çalıştayın son gününde hazırlanan çalıştay raporu, Çalışma Bakanlığına sunularak elde edilen sonuçlar ve büyükşehir belediyelerimizin alana ilişkin çözüm önerileri Bakanlık temsilcileri ile yapılacak değerlendirme toplantısında sunulacak.