OTOBÜS İŞLETME - 4. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

Bölgemiz Altındağ İlçesi sınırları içerisinde olup; batısında Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, kuzeyinde Ankara çayı ve tarihi Akköprü, doğu ve güneyinden ise Altındağ Belediyesi Fen İşleri kampusuyla çevrelenmiştir.

 

 

Müdürlük olarak; Ankara ili, Keçiören, Altındağ, Pursaklar, Çubuk, Akyurt, Kalecik ve Yenimahalle İlçelerine bağlı Aktepe, Uyanış, Subayevleri, Altınpark, Güneşevler, Solfasol, Baraj ve Hasköy semtleri ile Varlık, İskitler, Vakıf, Kutuören, Güzelyurt, İkipınar, Sirkeli, Abadan, Karacaören, Karaköy, Güzelhisar, Altınova, Doğanoluk ve Çınar Mahallelerine hizmet vererek buralarda yaşayan vatandaşlarımızın başta Ulus ve Kızılay olmak üzere, Çankaya, AŞTİ, Beşevler gibi merkezi semtlere ulaşımlarını sağlayacak şekilde hizmet verilmektedir.

 

Müdürlüğümüzde İdari ve Yazı İşleri Şefliği, Garaj Şefliği ile Hareket Şefliği olmak üzere 3 Şeflik bulunmaktadır.

 

  • İdari ve Yazı İşleri Şefliği; dışarıdan gelen evrakların dosyalanması ve yazışmaların yapılması, araçların fenni muayenelerinin yaptırılması, araç sigorta poliçelerinin düzenlenmesi, Personel Özlük İşleri ve benzeri görevleri yürütmektedir.” Bölgemizin iş ve işlemleri 657 Sayılı Yasaya Tabi Olarak 18 Memur ile 20 adet hareket memuru, 3 adet hareket başmemuru, 6 adet Destek Hizmetleri personeli ve 483 adet şoför olmak üzere toplam 512 BELKA personeli ile yürütülmektedir.
  • Garaj Şefliği; araçların bir sonraki güne servise hazır hale getirilmesi için araçların iç ve dış temizliğinin yaptırılması ve akaryakıt ikmali işlerini yürütmektedir.
  • Hareket Şefliği; Servise verilen araçların sevk ve idare işlerini yürütmektedir. Toplu taşıma hizmeti, okulların açık ve kapalı olduğu dönemler göz önüne alınarak yapılan yazlık ve kışlık araç programı hazırlanmaktadır. Bölgemize bağlı 10 hareket noktasından toplam 60 hatta servis verilmektedir. Kışlık programda yaklaşık ortalama 1.371 servis verilmektedir. 
     

 

Bölgemiz alanı içerisinde 450 m² İdari Bina, 60 m² Araç Sevk Amirliği, 150 m² Baş şoförlük, 150 m² Yemekhane, 450 m² Doğalgaz Dolum İstasyonu, 100 m² Mazot İkmal, 140 m² Yağ ve Antifriz İkmal, 18 m² Danışma, 12 m² Koruma ve Güvenlik, 257 m² Periyodik Bakım, 408 m² İvedi Onarım Atölyesi, 1063 m² Atölye Birimleri, 587 m² Araç Yıkama Fırçası olmak üzere kapalı alanları toplamı 3.845 m² dir.

 

 

 

 

 Bölgemizde aynı anda 4 araca ikmal yapabilecek özelliklerde 1 adet CNG Doğalgaz Dolum istasyonu bulunmaktadır. Doğalgaz ikmali 24 saat vardiyalı çalışan 6 personelle yapılmaktadır. 

 

BÖLGEMİZE AİT HAREKET NOKTALARI VE ADRESLERİ

HAREKET NOKTASI

ADRESİ

Pursaklar Hareket Noktası

Yavuz Bulvarı Özyel Sitesi Karşısı / Pursaklar

Ulus Maliye Hareket Noktası

Fevzipaşa Mahallesi Çankırı Caddesi / Altındağ

Solfasol Hareket Noktası

Hasköy Gülpınar Mah. 2. Cadde Pazar Yeri Yanı / Altındağ

Aktepe Hareket Noktası

Aktepe Mahallesi 32. Sokak No:5 / Keçiören

Subayevleri Hareket Noktası

Adil Sok. Sağlık Ocağı Yanı Pazaryeri Subayevleri/ Keçiören

Güneşevler Hareket Noktası

Celal Esat Arseven Cad. Ali Ersoy Mah. No:65 / Altındağ

Çubuk Hareket Noktası

Çubuk Belediyesi Otobüs Terminali / Çubuk

Altınpark Hareket Noktası

Seyfi Demirsoy Mahallesi Altınpark Caddesi / Altındağ

Uyanış Hareket

Uyanış Mahallesi Gülbaba Caddesi / Keçiören

Örnek Hareket Noktası

  Örnek Mah. Sait Fuat Caddesi / Altındağ

 

ARAÇ PARKIMIZ

MARKASI

MODELİ
ADETİ

MERCEDES

1988
1

MERCEDES

1992
1

MERCEDES 0 345

1999
4

MAN LİON S CLASSİC

2007
99

MAN LİON S CLASSİC

2009
52

MAN LİON S CLASSİC

2010
47

MAN LİON S CLASSİC

2011
11

MAN LİON S CİTY G

2012
16

MERCEDES (CONECTOG)

2012

24

MERCEDES (CONECTOG)

2013

20

MAN LİON S CİTY G

2013

25

TOPLAM

300
 KİRALIK   9
 NOSTALJİ ARACI  

1

TURİSTİK GEZİ ARACI

 

30

GENEL TOPLAM

 

40

 

Otobüs Hizmetleri

Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı