BAKİYE AKTARIMINA İLK HAFTADAN YOĞUN İLGİ

BAKİYE AKTARIMINA İLK HAFTADAN YOĞUN İLGİ

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA’NIN TALİMATIYLA BAŞLATILAN ANKARAKART’LAR ARASI BAKİYE AKTARIMINA BAŞKENTLİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

İLK HAFTADAN 2 BİN 77 KİŞİ BAŞVURUDA BULUNDU

BAKİYE AKTARIMI İÇİN BAŞVURU NOKTASI SAYISI ARTTIRILDI

VATANDAŞLAR, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALKLA İLİŞKİLER BÖLÜMÜ DIŞINDA BAKİYE AKTARIMINI BUNDAN SONRA DİKİMEVİ, BEŞEVLER ANKARAY İSTASYONLARI İLE AKKÖPRÜ METRO İSTASYONU’NDA DA YAPABİLECEK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatıyla uygulamaya konulan “Ankarakartlar arası bakiye aktarımı”na, Başkentliler ilk haftadan yoğun ilgi gösterdi.

Uygulamanın başladığı ilk haftada 2 bin 77 kişi bakiye aktarımı için başvuruda bulundu. Yoğunluğun karşılanması amacıyla Büyükşehir Belediyesi, başvuru noktalarının sayısını arttırdı. Ankarakart’lar arası bakiye aktarımı bundan sonra Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Bölümü’ndeki bankonun dışında Dikimevi ve Beşevler Ankaray istasyonları ile Akköprü Metro İstasyonu’ndan da yapılabilecek.

HAFTA SONLARI DA AÇIK, ÖNCELİK VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

Tüm proje çalışmalarında ve hizmetlerde “önceliğin her zaman vatandaş memnuniyeti” olduğunun altını çizen Başkan Tuna’nın, Başkent gezileri ve vatandaş sohbetleri sırasında gelen taleplere ilişkin yapılması talimatını verdiği çalışmalardan olan “bakiye aktarımı”, faaliyete girdiği ilk haftada yoğun ilgi gördü.

Başvuru noktalarının hafta sonları da açık kalacak ve personel sayısı da arttırılarak Vatandaşlarımızın sıra bekleyerek mağdur olmaması için bakiye aktarım noktalarını devreye soktuk. Tüm hizmet noktalarımız hafta içi 08.00-17.00, hafta sonları da 09.00-18.00 saatleri arası hizmet verecek. Rekor başvuru nedeniyle personel sayımızı da artırdık.

Yayın Tarihi: 02.03.2018
Okunma Sayısı: 6120