HAYMANA'DA KURUMSAL GELİŞİM EĞİTİMİ VERİLDİ

HAYMANA'DA KURUMSAL GELİŞİM EĞİTİMİ VERİLDİ

Türkiye Belediyeler Birliğinin ve EGO Genel Müdürlüğü işbirliğinde 13-14 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara Haymana'da "EGO Genel Müdürlüğü Kurumsal Gelişim Eğitimi" düzenlendi.

Programın açılış konuşmaları Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet SÖKMEN ve EGO Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Mehmet SÜTÇÜ tarafından gerçekleştirildi.

Hedef kitlesi Otobüs Şoförleri olan eğitime EGO Genel Müdürlüğü hizmet alanında görev yapan 300 çalışanın katılımı sağlandı

Eğitimin 1. Günü 09.00 - 12.30 arasında "İletişim ve Halkla İlişkiler" dersini Hacettepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Ş.Şule ERÇETİN, 14.00 - 16.30 arasında "Stres Yönetimi" dersini Kişisel Gelişim Uzmanı Adem KARAFİLİK tarafından verilmiştir.

Eğitimin 2. Günü 10.00 - 13.30 arasında "Outdoor" eğitimi başlığı altında; takımlara ayrılma, tanışma ve kaynaşma, takım sloganı, takım çalışması, 14.00 - 16.30 arasında "Outdoor" eğitimi başlığı altında; Stresle Başa Çıkma - Nefes, görev avı, ayak bağı, takım masajı etkinlikleri düzenlenerek, çalışanlarımıza eğlenceli bir şekilde birlikte hareket etme, stresle başa çıkmada nefes ve bedensel hareketlerle mücadele teknikleri öğretilmiştir.

Katılımcıların arasında yer alan Kızılay'daki bombalı saldırıda yaralanan ve gördüğü tedavi sonucu vazifesine başlayan Necati YILMAZ, "Herkesten Allah razı olsun bizleri yalnız bırakmadılar, bu eğitim vesilesi ile bize büyük moral desteği sağlayan Genel Müdürümüz Balamir GÜNDOĞDU'ya ayrıca teşekkür ederim" dedi. Necati YILMAZ'a Prof.Dr. Ş.Şule ERÇETİN özel bir ilgi göstererek "Günlük hayatta bizleri koruyan görünmez kahramanlar olduğunu, bazen bunların hayatta farkında olmadığımız yüzlerce insanımızın arasından bir yerden bir yere giderken çıktığını, canını malını taşıyan koruyan EGO kahramanlarının da bunlardan biri olduğunu belirtmek istiyorum" dedi.

Geçtiğimiz günlerde vazife başındayken aracında unutulan bir miktar para, 5 yarım altın ve kredi kartlarını sahibine teslim eden Şoför Ramazan KIZIL "Vatandaşlık görevimi yaptım, emaneti sahibine teslim ettim. Çok mutlu ve huzurluyum. Çünkü bu örnek davranışımla bir kez daha EGO Şoförlerinin ne kadar güvenilir olduğunu ispat etmiş oldum. Bana moral olan bu eğitime daha da memnun oldum."dedi.

Eğitimin Ankara ilimizin Kaplıcaları ile ünlü Haymana ilçesinde beş yıldızlı bir otelde nezih bir ortamda verilmesinin etkisi çok kısa zamanda hissedilmiş ve çalışanlarımız, başta Belediye Başkanı Sayın İ.Melih GÖKÇEK olmak üzere eğitimin verilmesine vesile olan EGO Genel Müdürlüğü yöneticilerine değişik şekillerde teşekkürlerini iletmişlerdir.

Ayrıca, EGO Genel Müdürü Sayın Balamir GÜNDOĞDU Türkiye Belediyeler Birliğine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Yayın Tarihi: 18.05.2016
Okunma Sayısı: 5168