YENİMAHALLE-ŞENTEPE TELEFERİĞİ BAKIMDAN GEÇTİ

YENİMAHALLE-ŞENTEPE TELEFERİĞİ BAKIMDAN GEÇTİ

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAPILAN YENİMAHALLE-ŞENTEPE TELEFERİK HATTI, BAŞTAN SONA KONTROLDEN GEÇİRİLDİ

-TOPLAM 3,2 KİLOMETRE UZUNLUĞA SAHİP 4 İSTASYONLU HATTIN BATARYALARI DEĞİŞTİRİLDİ, HALAT VE KABİN KONTROLLERİ YAPILDI, SÜRÜŞ VE FRENLEME SİSTEMLERİ KONTROLDEN GEÇİRİLDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapımı gerçekleştirilen Yenimahalle-Şentepe Teleferik Hattı, rutin bakımlarına ek olarak, uzmanlarca baştan sona kontrolden geçirilerek, gerekli değişimleri yapıldı. 

Yaklaşık 2 yıldır Başkentlileri ücretsiz olarak Yenimahalle Metro İstasyonu’ndan Şentepe’ye çift yönlü olarak taşıyan Türkiye’nin ilk toplu taşım amaçlı teleferik hattı, ayrıntılı bakımdan geçirildi.

Toplam 3,2 kilometre uzunluğundaki hatta, 1500 işletim saatlik rutin bakımlar dışında, her gece kabin ve halat kontrollerinin yapıldığın kaydeden yetkililer, “Bir de yetkili firma tarafından çeşitli zamanlarda, halat üzerinde işletim sistemleri kontrolleri yapılıyor. Bu kapsamda da teleferik hattının direklerinde bulunan yaklaşık 1,5 tonluk bataryaları değiştirildi” dediler.

Hem rutin hem de ayrıntılı bakımlar kapsamında halat ve kabin kontrollerinin yapıldığını, kapı ayarlarının, halat tutucuların, sürüş ve frenleme sistemlerinin kontrollerinin yapıldığını kaydeden yetkililer, “EGO Genel Müdürlüğü kontrolünde, yetkili firma tarafından yapılan ayrıntılı bakım öncesi, hatlar üzerinde tespit edilen konular da tek tek gözden geçiriliyor” diye konuştular.

 

-HAVADAN, GÜVENLİ SEYAHAT…

Yetkililer, Türkiye’nin toplu taşım amaçlı ilk teleferik hattı olan Yenimahalle-Şentepe Teleferiği’nde vatandaşların hem güvenli hem de hızlı seyahat keyfi yaşayabildiklerini söylediler.

Yayın Tarihi: 12.04.2016
Okunma Sayısı: 3818