EGO ŞOFÖRLERİNE HİZMET İÇİ EĞİTİM

EGO ŞOFÖRLERİNE HİZMET İÇİ EĞİTİM

-EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDE GÖREVLİ OTOBÜS ŞOFÖRLERİNE TEKNİK KONULARDA HİZMET İÇİ EĞİTİM VERİLDİ
-5 GÜN SÜREN EĞİTİMLERE 2 BİN 292 ŞOFÖR KATILDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, kurum bünyesinde görev yapan otobüs şoförlerinin mesleki niteliklerini üst düzeyde tutmak için düzenli olarak düzenlediği hizmet içi eğitimlerini sürdürüyor. Son olarak 2 bin 292 şoför, 5 gün boyunca teknik konularda eğitim aldı.

Eğitimlere ilişkin bilgi veren EGO Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı yetkilileri, her gün 700 ile 750 bin arasında Başkentli'nin kent içi toplu taşımacılığından sorumlu olan şoförlere, mesleki yeterlilik ve donanımlarını artırmaya yönelik her yıl düzenli olarak eğitimler verildiğini söylediler. 

Göreve başlamadan önce birçok zorlu testten geçirilen şoförlerin, her yıl düzenli olarak mesleki yeterliliklerini artıracak eğitimlere tabi tutulduğunu bildiren yetkililer, bu yılki eğitimlerin de yılbaşından itibaren başladığını kaydettiler.

Şoförlere “Güvenli sürüş, körüklü otobüs kullanımı ve otobüslerle ilgili teknik bilgileri” içeren teorik ve pratik eğitimler verildiğini belirten yetkililer, Genel Müdürlüğe bağlı 5 farklı bölge müdürlüğünde gerçekleştirilen eğitimlere, 5 gün boyunca 2 bin 292 şoförün katıldığını ifade ettiler. 

Yetkililer, şunları söylediler:

“Şoförlerimize bir kez daha güvenli sürüşte temel kurallar anlatıldı. Toplu taşımada güvenlik ve otobüs şoförlerinin sorumlulukları, solo ve körüklü araç kullanırken dikkat edilmesi gereken kurallar ile defansif sürüşle ilgili teknik konularda teorik ve uygulamalı olarak bilgiler verildi".

Yayın Tarihi: 08.02.2016
Okunma Sayısı: 5348