EGO OTOBÜSLERİ, KIŞA HAZIR

 

EGO OTOBÜSLERİ, KIŞA HAZIR

 

 

EGO Genel Müdürlüğü, filosundaki 1812 otobüsü, kış koşullarına hazırladı.

 

EGO'nun Macunköy Atölyeleri’nde, otobüslerin yazlık lastikleri kışlık lastiklerle değiştirilerek, mevzuat gereği zorunlu tutulan ve 1 Aralık'tan itibaren başlayacak olan  kış lastiği uygulaması için hazır hale getirilmiş oldu.

Ayrıca otobüslerin antifriz ve kalorifer bakımları yapıldı, silecekleri kontrol edildi.

 

TÜM OTOBÜSLERE VAKUMLU LASTİK

EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, yaz lastiklerinin, 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda iyi performans göstermediğini, yol tutuşunun azaldığını ve buna bağlı olarak frenleme mesafesinin arttığını belirterek, “Avrupa Birliği (AB) yönetmeliklerince kabul gören, ‘kar kristali’ sembolü bulunan vakumlu kış lastikleriyle, araçlar karlı yol şartlarına hazır hale getirildi” dedi.

 

KONFORLU VE SAĞLIKLI YOLCULUK

Başkentlilerin daha güvenli ve konforlu yolculuk etmelerini sağlayacak olan lastik değişimi ve kış bakım çalışmalarının da büyük bir titizlikle yerine getirildiğini vurgulayan Tahiroğlu, “Otobüslerde yapılan tüm hazırlıklara karşın, kışın olumsuz hava şartlarına önlem olarak zincirli yedek araçlar bulundurulacak. Yolda kalan, arızalanan araçlar için dış arıza servisine ait 5 seyyar tamir aracı, 1 lastik onarım aracı, 4 kurtarıcı (vinç) da her zaman hazır halde bekletilecek” dedi

 

LASTİKLERİN DEĞİŞİMİ GÜVENLİ ORTAMDA YAPILIYOR

Vakumlu lastiklerin uygun koşullarda ve güvenli bir ortamda saklanıp değiştirildiğini ifade eden Genel Müdür Tahiroğlu, lastik değişimi sırasında iş güvenliği kurallarına da büyük bir titizlikle uyulduğunu söyledi.

 

KAZALARA, YAZLIK LASTİKLER NEDEN OLUYOR

Tahiroğlu, Başkentlilerin kış aylarında da konforlu yolculuk yapmaları için her türlü tedbiri aldıklarını vurgulayarak, “Unutulmamalıdır ki, kış aylarında yolları kapatan, kazalara neden olan kar değil, önlem almayan araç sürücülerdir. Araç sahiplerini biz de bir kez daha uyarıyoruz. Kış şartlarında yazlık lastiklerle trafiğe çıkmasınlar. Can ve mal güvenliği açısında da bu durumun ihmale gelmeyeceğini vurgulamak isterim” şeklinde konuştu.

 

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI TERCİH EDİN

Özel araç sahiplerine de çağrıda bulunan Tahiroğlu, kent içi ulaşımda Başkentlilerin, toplu taşıma araçları, metrolar ve Ankaray’ı tercih etmelerini, özel araçlarını ihtiyaç halinde kullanmalarını önerdi.

 

 

 

Yayın Tarihi: 25.11.2015
Okunma Sayısı: 28582