ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VE EGO SPOR GÜREŞTE İKİNCİ LİGE YÜKSELDİ

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Balıkesir’de organize edilen Serbest ve Greko Romen Stil İkinci Lig’e Yükselme Müsabakaları’nda, Ankara Büyükşehir Belediyespor ve EGO Spor Kulüpleri lige yükselme başarısı gösterdi.

 

Alparslan Türkeş Spor Salonu’nda düzenlenen ve 26 takımdan yaklaşık 200 sporcunun mindere çıktığı terfi müsabakaları, büyük mücadele ve heyecana sahne oldu.

 

 

Serbest Stil müsabakaları sonucunda Ankara Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcularından 57 kiloda Selahattin Sert, 61 kiloda Asıf Eylence, 74 kiloda İbrahim Şimşek birinciliği elde ederken, 125 kiloda Fatih Kambur ikinci, 65 kiloda Erhan Bakır, 70 kiloda Emre Gökalp, 97 kiloda İlhan Ergin üçüncü, 86 kiloda Dursun Şan ise 9. oldu.
 

Müsabakalar sonunda 65 puan elde eden Ankara Büyükşehir Belediyespor Kulübü, önümüzdeki sezon ikinci ligde mücadele etmeye hak kazandı.
 

GREKO ROMEN’DE BÜYÜK BAŞARI
 

Greko - Romen Stil Yükselme Müsabakaları ise Ankara Büyükşehir Belediyespor ve EGO Spor’un zaferiyle sonuçlandı.
 

Karşılaşmalarda, Ankara Büyükşehir Belediyesi 66 kiloda Beytullah Yılmaz, 80 kiloda İsmail Ergan, 130 kiloda İsmail güzel ile kürsünün ilk basamağında yer alırken, EGO Spor’dan 59 kiloda Bayram Özdemir, 85 kiloda Ersoy Koçak birinci olma başarısı gösterdi.
 

 

Alınan bu sonuçların ardından takım sıralamasında 55 puanla birinci olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ile yine aynı puanla ikinci olan Ankara EGO Spor Kulübü, 2. ligin yeni takımları oldular.

Yayın Tarihi: 06.05.2015
Okunma Sayısı: 3570