EGO CEP'te UYGULAMASI GÜNCELLENDİ

 

EGO CEP'te ANDROID UYGULAMASI GÜNCELLENDİ

 

Android uyumlu EGO CEP'te uygulaması tamamen yeniden tasarlanıp kullanıcı dostu arayüzü ve yepyeni özellikleriyle vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Uygulamayı yüklemek için tıklayınız

 

UYGULAMANIN YENİ ÖZELLİKLERİ:
 

İlk Açılış
• Kullanıcı uygulamayı açtığı anda karşısına Favorilerim gelir. Buradan Hatlara, Duraklara, Hareket Saatlerine ve Otobüs Nerede’ye geçebilir.

 

 


• Durakları içinde geçen Durak Adı, Durak Numarası ya da Adres bilgisine göre akıllı arama yapabilirisiniz. 
• Aradığınız durağın haritadaki konumunu görebilir, bu durağı favorilere ekleme, duraktan geçen  hatları görüntüleme ya da Otobüs Nerede? işlemini yapabilirsiniz.

 

 

Otobüs Nerede?

  • Otobüs Nerede’ye geçerek otobüslerin durağa geliş sürelerine bakabilirisniz.
  • Otobüsün konumlarından da harita üzerinde otobüsün durağa göre konumunu harita üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

 

 

 

 

Özel Menü
• Ekranın sağ üst köşesinde bulunan Özel Menü tuşu ile sıkça kullandığınız özellikleri belirleyebilir, oluşturduğunuz özel menüye ulaşabilir ve bu ekranı yine ayarlardan yaptığınız işlem ile uygulama açılışında karşısına gelmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

 

Ana Menü
• Ekranın sol üst köşesinde bulunan Ana Menü tuşu ile kullanıcılar EGO CEP’tenin bir çok özelliğine ulaşabilirler. Hızlı ve kullanışlı olan bu menü sayesinde uygulama ekranında yer alan özellikler bu menünün altına alınmış ve önceki uygulamadaki ekran kalabalığı giderilerek uygulamanın daha sade ve kullanışlı olması sağlanmıştır.

 

 

 

Durak Nerede?
• Durak Nerede? bölümü ile uygulamada sanal gerçeklik özelliği sağlanmıştır. Bu bölüme giren kullanıcılar telefonun kamerası vasıtasıyla telefonun etrafında gezdirerek kendilerine yakın durakları canlı ortamda görebilmektedirler. Kendi bulundukları konum ve açı göz önünde bulundurarak kendilerine yakın durakları gerçek değerlere göre görüntülenmesi sağlanmıştır.

 

 

 

Ankara Kart İşlemleri
• Ankarakart bölümünde kullanıcılar kartındaki bayiyi görüntüleyebilir, son bir aylık kullanım bilgisini görüntüleyebilirler.

 

 

 

Ankara Kart Bayi Sorgulama ve Görüntüleme
• Ankarakart bölümünde kullanıcılar kendilerine en yakın bayiyi görüntüleyebilir veya adresine göre sorgulayıp buralara yol tarifi alabilirler.

 

 

 

Ankara Kart'a Bakiye Yükleme

 

•Online yüklemelerden hizmet bedeli alınmamaktadır.
•Kart numarasını, kişisel bilgileri girdikten sonra kredi kartı ve dolum miktarını belirterek online yüklemeyi anında yapabilirler.
•Yüklenen bakiyeyi sistemsel yapıdan dolayı 1 saat sonra kullanılmaya başlanılmalıdır.
 

         

 

Ankara Trafik Kameraları Canlı Görüntüleme
• Ankara’nın 55 noktasında bulunan Trafik Kontrol Merkezi tarafından izlenen kameralardan vatandaşlarımızda faydalanabilmektedirler. Bu özellik EGO CEP’te uygulamasınada eklenmiştir ve Vatandaşların trafik hakkında bilgilendirilmesi sağlanmıştır.

 

 

 

Alarm Kurma Özelliği
• Bir önceki versiyondaki alarm kur özelliği yenilenmiş ve akıllı telefonlardaki günlük alarm kurma özelliğinde yer alan tüm özellikler EGO CEP’te ye uyarlanmıştır. Vatandaşlar birden fazla kullandığı hatta ve durağa alarm kurabilirler. Her gün kullandığı ya da belirli günlerde kullandığı durağı ve hattı seçerek, otobüs durağa gelmeden önce kullanıcıya haber veririr. Kişiselleştirilmiş arayüzü ile alarmı aktif pasif duruma alabilir, saatlik ve ya günlük kurabilirler.

 

 

 

• Kullanıcılar uygulamayı kapatsalar bile alarm özelliğini kullabilmektedirler.

 

 

Seyahat Planlama (Nasıl Giderim?)

Vatandaşların iki konum arasındaki ulaşımı nasıl yapacaklarının rotasını ve seyahat planını “Nasıl Giderim?” bölümü ile sunulmuştur. Bu şekilde Ankara ili içerisinde vatandaşlar kendilerine göre bir seyahat planı çıkartabilmektedir.  

 

               

 

İngilizce Dil Desteği
EGO CEP'te uygulamasına artık İngilizce dil desteği eklenmiştir. Ana menüde bulunan Change Language alanından dil değişikliğini yapabilirsiniz.

 

 

Animasyon Görüntülerine Ulaşmak için Tıklayınız

Yayın Tarihi: 23.03.2016
Okunma Sayısı: 32013