UITP Kent içi Ulaşım Benchmarking Çalıştayı 18 Kasım 2014 tarihinde Ankara´da

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği’nin (UITP) dünyanın farklı şehirlerinde düzenlediği Kent içi Ulaşım Benchmarking Çalıştayı Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü´nün ev sahipliğinde 18 Kasım 2014 Salı günü Ankara’da gerçekleştirilecektir. Çalıştayın açılışını EGO Genel Müdürü Necmettin TAHİROĞLU ve UITP Eğitim Başkanı Kaan YILDIZGÖZ yapacaktır.

UITP´nin 2013 yılında düzenlenen Avrupa´nın en çevreci otobüs filosu ödülü için 43 ülkenin 155 proje ile katıldığı yarışmada Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Avrupa´nın en çevreci otobüs filosu ödülüne layık görülmüştü.

Dünya çapında 3 bin 400 üye
1885 yılında kurulan, 92 farklı ülkeden toplu taşımacılık işletmecileri, bakanlıklar, yerel yönetimler, endüstri kuruluşları, araştırma merkezleri, akademisyenler ve danışmanlardan oluşan ve dünya genelinde 3 bin 400’den fazla kurumun üyesi olduğu Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) toplu taşımacılık sektörünün dünyadaki en büyük kuruluşu olma özelliğini taşıyor. Merkezi Brüksel´de bulunan UITP’nin; Dubai, Moskova, İstanbul, Roma, Sao Paulo, Agabeydjan, Bangalore, Johannesburg, Hong Kong ve Canberra’da ofisleri bulunuyor.
 

2007 yılında UITP Türkiye Ofisi açıldıktan sonra, UITP İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Konya, Gaziantep, Adana ve Kayseri gibi şehirlerde konferanslar, seminerler, çalıştaylar, eğitimler ve çalışma grubu toplantılarında yer almıştır. Bu yılda 18 Kasım 2014 tarihinde de Ankara´da EGO Genel Müdürlüğü nün ev sahipliğinde Çalıştay düzenlenmiştir. UITP Türkiye üyesi olan Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Konya, Kayseri, Denizli, Kocaeli, Malatya, Samsun Belediyeleri ve özel sektör firmalarının da Ankara´da düzenlenecek olan Çalıştaya katılımı beklenmektedir.

 

 

Yayın Tarihi: 14.11.2014
Okunma Sayısı: 4010