GEÇMİŞTEN BUGÜNE GENEL MÜDÜRLERİMİZ

Mehmet Emin İPLİKÇİ (26.12.1943 - 20.12.1952)
1920 yılında İzmir’de doğdu. Fransada institut electrotechnique grenoble Mühendis mektebinden Elektrik mühendisi olarak mezun oldu. Çalışma hayatına Nafia vekaleti şirketler Umum Müdürlüğünde Elektrik mühendisi, Sümerbank mensucat, Ankara elektrik komiseri, Nafia vekaleti şirket ve müesseslerinde umum müdür, Fen heyeti makine elektrik başmühendis, Nafia vekaleti şirket ve müessesleri reisi ve Ankara Elektrik Havagazı işletme Müessesi umum müdür olarak görev yapmıştır. Mehmet Emin İPLİKÇİ evli ve iki çocuk babasıdır.
Haydar Reşit GÖK (20.12.1952 – 07.03.1958)
 
Hüsrev EKİCİOĞLU (07.03.1958 – 12.03.1974)

1331 yılında Eskişehir’de doğdu. İstanbul Yüksek Mühendis Mektebi Y. Elektro-Mekanik şubesinden mezun oldu. Paris Ecele Superieure d'ele etrite üniversi Elektrik ve Makine Yüksek mühendis mezun oldu. Çalışma hayatına İstanbul Elektrik ve Tranvay ve Tünel işletme müdürlüğü silahtaroğlu elektrik fabrikasında mühendis, PTT Umum Müdürlüğünde Müfettiş, Etibank Elektrik şubesinde baş mühendis, Karayolları Genel Müdürlüğünde Yüksek Mühendis, Umum murakabe heyetinde denetçi ve EGO Genel Müdürlüğü İşletme Müessesinde Umum Müdür(Genel Müdür) olarak görev yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 
 
 
 
 
 
Ertuğrul AMASYALI (12.03.1974 – 23.12.1977)
03.05.1927 yılında Ağrı ili Doğubeyazıt ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik üniversitesi makine fakültesinden mezun oldu. Çalışma hayatına Toprak Mahsulleri ofisinde yüksek mühendis, DSİ barajlar ve hidroelektrik santrallerinde yüksek mühendis, Karadeniz bakır işletmeleri AŞ. Umum müdürlüğü ve Ankara Elektrik Havagazı işletme Müessesi umum müdür olarak görev yapmıştır.
Ethem ÖZBAKIR (23.12.1977 – 19.11.1980)
1949 Yılında Kemaliye’de doğdu. 1970 yılında ODTÜ Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı üniversiteden yüksek lisans derecesi aldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda mühendis ve şef olarak çalıştı. Birleşmiş Milletler Kalkınma Teşkilatı’nın bursu ile İngiltere’nin Bradford Üniversitesi’nde Sanayi Projelerinin Hazırlanması ve Değerlendirilmesi konusunda ihtisas yaptı. Genel Müdürlüğümüze bağlı Otobüs Dairesinde Hareket şefi ve 1.Bölge Müdürü, Yatırımlar Dairesinde Tesis Müdür Yardımcılığı çalışmalarından sonra, 23.12.1977 tarihinde, EGO Genel Müdürlüğü görevine atandı. 1981 yılında devlet memurluğundan ayrıldıktan sonra mekanik tesisat tasarımı ve danışmanlığı işi yanı sıra ulaşım projeleri ile ilgisini devam ettirdi. ODTÜ, Gazi, Bilkent, Başkent ve Çankaya Üniversitelerine akademik görevli olarak hizmet etti.
Necmi ÖZLER (19.11.1980 – 31.12.1984)
13.11.1923 yılında Ordu Perşembede doğdu. Türk Silahlı Kuvvetlerinden Albay olarak emekli oldu. 19.11.1980 – 31.12.1984 yılları arasında EGO Genel Müdürü olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Hasan KILIÇ (31.12.1984 – 15.03.1985)
1923 yılında Karsta doğdu. Harp Okulundan mezun oldu. Topçu pilot binbaşı olarak emekli oldu. Ankara Belediyesi Teftiş Heyeti müdürlüğünde müfettiş olarak, Ankara Belediyesinde Zabıta Müdürü olarak ve EGO Genel Müdürlüğünde Genel Müdür yardımcısı olarak görev yaptı.
Yener RAKICIOĞLU (15.03.1985 – 04.12.1989)
04.04.1934 yılında Rize’de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. Rize’de Maiyet Memuru olarak göreve başladı. Erfelek, Aybastı, Posof, Altıntaş, Devrek, Keskin ve Orhangazi Kaymakamlıkları, Van, Kırşehir Vali Yardımcılıkları, Adıyaman, Bitlis, Bolu ve Sakarya Valilikleri, EGO Genel Müdürlüğü, Bakanlık Müşavirliği yapmıştır. Hatay Valisiyken yaş haddinden emekli olmuştur. Evlidir.
C.Cihan ALTINÖZ (04.12.1989 – 06.05.1994)
01.01.1957 Demircide doğdu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
Ömer Vehbi HATİPOĞLU (06.05.1994 – 01.11.1995)
1953 yılında Diyarbakır Hazroda doğdu. Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Bölümü, TODAİE - Orta İngilizce, Arapça - Eğitimci, Kamu Yönetimi Uzmanı, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Uzmanı, Bakan Müşaviri, Talim Terbiye ve Yayınlar Daire Başkanı, Filyos Ateş Tuğla ve Aşkale Çimento Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, BUGSAŞ ve AŞTİ Yönetim Kurulu Başkanı, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürü, 1995 Genel Seçimlerinde Diyarbakır milletvekili seçildi. Evli, 5 Çocuk babasıdır.
Cemalettin AÇIKSÖZ (01.11.1994 – 03.01.1996)
05.06.1956 Çankırı Orta’da doğdu. Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
Altan Raşit CİVAN (03.01.1996 – 11.01.1999)
25.05.1951 yılında Isparta Keçiborlu’da doğdu. 1968–1975 yıllarında İller Bankası’nda çalıştı ve Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi’nden inşaat mühendisi olarak mezun oldu. 1975–1979'da Isparta Belediyesi’nde çalıştı. 1979–1984 döneminde Isparta Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yaptı. 1989-1994'te Isparta Belediye Başkanlığı yaptı. 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı’na getirildi. Bu görevini 1996 yılına kadar sürdürdü. 1996–1999'da Ankara'da EGO Genel Müdürlüğü görevini üstlendi. 29.01.2002 tarihinde yeniden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atandı. 11 Mart 2009 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine atandı. Bu görevini Şubat 2012 tarihine kadar sürdürdü
Mücahit YANILMAZ (26.01.1999 – 15.12.1999)
19. 01. 1961 Palu ELAZIĞ Palu’da doğdu. 1978 yılında Diyarbakır İmam Hatip Lisesinden, 1983 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yem Sanayi Türk A.Ş. Ankara Merkez Atölyeler Müdürü TBMM Milletvekili Danışmanı EGO Doğalgaz Daire Başkanı, EGO Doğalgaz Daire Başkanı, EGO Genel Müdür Yardımcısı , EGO Genel Müdürü olarak görev yaptı. EGO SPOR Kulüp Başkanlığı ve Teknik Elemanlar Derneği TEKDER Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu. Mücahit YANILMAZ 30 Mart yerel seçimlerinde Elazığ Belediye Başkanı seçilmiş olup halen bu görevini sürdürmektedir.
İhsan FİNCAN(15.12.1999 – 26.01.2004)
05.06.1947 Diyarbakır’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinden mezun oldu. İller Bankası, Bayındırlık Bakanlığı Yapı işleri, İmar ve İskan Bakanlığında görev yaptı. EGO Genel Müdürü ve ASKİ Genel Müdürü olarak görev yaptı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
Kazım USTA (26.01.2004 – 01.10.2007)
11.11.1961 yılında Ankara’da doğdu. 05.06.1980 yılında lise öğrenimini tamamladı. 30 Eylül 1994 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. 6 Kasım 1983 yılında askerlik görevini tamamladı.
24.01.1985 tarihinde EGO Genel Müdürlüğünde Kontrolör olarak göreve başladı. 27.11.1998 tarihinde Bütçe ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı görevine, 21.09.2002 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı görevine, 02.08.2004 tarihinde EGO Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Bu görevini 01.10.2007 tarihine kadar sürdürdü. Kazım USTA evli ve 2 çocuk babasıdır.
Ömer ULU(02.10.2007 – 10.03.2011)
10 Şubat 1966 tarihinde Kütahya İli Gediz İlçesi Erdoğmuş Beldesi’nde doğdu. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1989 yılında Kaymakamlık mesleğine Edirne Kaymakam Adayı olarak başladı. Dört İlçede, (Kırşehir-Çiçekdağı, Balıkesir-İvrindi, Kocaeli-Körfez, Aksaray-Ortaköy) Kaymakam Vekilliklerinde bulunduktan sonra 1993 Şubat’ında Edirne-Lalapaşa Kaymakamlığı’na asaleten atandı. Sırasıyla; Adıyaman-Sincik, Çanakkale-Yenice, Kastamonu-Araç, Mardin-Nusaybin ve Isparta-Eğirdir Kaymakamlıklarında bulundu. 28.09.2007 tarihinde EGO Genel Müdürlüğü’ne atandı. Ömer ULU evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.
Necmettin TAHİROĞLU(11.03.2011 - 18.02.2016 )
Necmettin TAHİROĞLU, 1975 yılında Ankara’da doğdu. İlk öğrenimini Kalaba İlköğretim Okulu, Orta ve Lise öğrenimini Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Selçuk Üniversitesi Karapınar MYO Mahalli İdareler Bölümünü, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Gazikent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı'nı (MBA) tamamladı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
 
ÇALIŞMA HAYATI (KAMU HİZMETİ): 1997-2007 tarihleri arasında; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanlığının değişik birimlerinde görev yaptı. 2007-2009 tarihleri arasında; Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünde (ASKi) İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı olarak görev yaptı. 2009 yılından itibaren asaleten Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütürken, 11.03.2011 tarihinden itibaren EGO Genel Müdürü olarak vekaleten, 10.02.2012 tarihinden itibaren asaleten atandı. Asaleten yürüttüğü EGO Genel Müdürü görevi ile birlikte Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı (İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanlığından sorumludur) görevini de 25.08.2014 tarihine kadar vekaleten yürütmüştür. EGO Genel Müdürlüğü görevini Şubat 2016 tarihine kadar sürdürmüştür.
Asım BALCI (19.02.2016 - 24.02.2016 )
Balamir GÜNDOĞDU (25.02.2016 -  )

1966 yılında Tokat'ta doğdu. Afyon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden 1987 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümünde ve Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans yaptı.
1990 yılında İçişleri Bakanlığında denetim elemanı olarak göreve başladı. Mahalli İdareler Başkontrolörü olarak, yerel yönetimler üzerinde teftiş, özel teftiş, ön inceleme, araştırma ve soruşturma görevlerini yürüttü. Daha sonra sırasıyla;

2002-2003 arasında TBMM KİT Komisyonunda görevlendirildi,

2004-2009 arasında Altındağ Belediyesi Başkan Yardımcılığı,

2009-2014 arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı, 

2014-2015 arasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği, 

Ankara Metropol İmar A.Ş. ve Şanlıurfa Belsan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini ifa etti. 

Kamu yönetimi, belediye bütçe ve muhasebe sistemleri, idarenin yeniden yapılanması, yerel yönetim reformlarının gerçekleştirilmesi konularında İçişleri Bakanlığının oluşturduğu komisyonlarda aktif olarak görev aldı. Kamu yönetimi ve yerel yönetimler konularında birçok makalesi çeşitli dergilerde yayımlanmış olup "İl Özel idaresi Bütçe ve Muhasebe Sistemi" isimli bir kitabı bulunmaktadır. Birçok AB projesinde koordinatör olarak görev yaptı ve "Ankara Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi"ni yürüttü.

Kısa bir süre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcısı olarak çalıştı.

25.02.2016 tarihinde  Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürü olarak atandı.

Evli ve iki çocuk babasıdır. 

geri

Teşkilat Şeması

Etiketler: genel müdürler