ANKARALI HEMŞEHRİLERİMİZİ HUZUR VE GÜVEN İÇERİSİNDE HAYATA TAŞIMAK İÇİN VARIZ...
 
  Menu
 
Web Uygulaması
Tanıtım Videosu
Mobil Uygulamalar
Tanıtım Videosu
 
UKOME KARARLARI
 

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), Büyükşehir Belediyesi Yasası´na dayanılarak Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan ulaşım ve trafiğin düzenlenmesi, yolcu taşıma ücretlerinin ve toplu taşıma araçlarının hat ve güzergahlarının belirlenmesinde kararlar almaktadır. Alınan kararlar, Büyükşehir dahilindeki belediyeler ve büyükşehir sınırları içindeki kamu kurum ve kuruluşlarıyla diğer gerçek ve tüzel kişileri bağlamaktadır.


UKOME toplantıları; Büyükşehir Belediye Başkanının veya görevlendireceği kişinin başkanlığında yapılmaktadır. Toplantılar; Büyükşehirden en az şube müdürü seviyesinde en fazla on kişi, Milli Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü, Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, Kara Ulaştırma Genel Müdürlüğü, Demiryolları ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü nden birer temsilcinin katılımı ile gerçekleştirilir. Bu toplantılara kendi belediyelerini ilgilendiren ulaşım konularında ilçe ve ilk kademe belediye başkanları veya görevlendirecekleri bir üye de katılıyor. Bütün bu üyelerin toplantılarda oy kullanma hakkı vardır. Meslek kuruluşları; görüşleri alınmak için toplantılara davet edilebiliyor. Üniversite, vakıf ve dernek temsilcileri de toplantılara davet ediliyor. UKOME nin kararları, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Kuruluşumuz web sayfasında yayınlanmaktadır. 


 


 
UKOME KARARLARI
 
Ukome Kararı Yılı : 

 
 
29 Pazar
Mart 2015

Aktif ziyaretçi sayısı 1017

    takip et!
    takip et!
 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 |
 
 
Sitenin tüm hakları EGO Genel Müdürlüğüne aittir.
Site içindeki sunulan hiç bir yazı, resim, uygulama ve öğe izinsiz başka bir ortamda kullanılamaz, yayınlanamaz ve kopyalanamaz.
Büyüt
  X