ANKARALI HEMŞEHRİLERİMİZİ HUZUR VE GÜVEN İÇERİSİNDE HAYATA TAŞIMAK İÇİN VARIZ...
 
  Menu
 
Web Uygulaması
Tanıtım Videosu
Mobil Uygulamalar
Tanıtım Videosu
 
EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ANKARAY HİZMETLERİ
 

(A1) Dikimevi - AŞTİ

            Resmi Büyütmek için Tıklayınız...
 
HAT UZUNLUĞU    :   8.527 m.
İSTASYON SAYISI :  11 Adet 
 
Ankara Kentsel Ulaşım Ana Planında (2015) yer alan ANKARAY, Kent merkezinin bu kesimindeki yoğun talebin çağdaş bir hizmetle karşılanması, yeni yapılan Ankara Şehirlerarası yolcu terminali ile  bağlantısı düşünülerek Terminal-Beşevler-Tandoğan-Maltepe-Kızılay-Kurtuluş-Dikimevi güzergahlarında Raylı Toplutaşım Sistemi olarak projelendirilmiştir.
 
Ankaray Peronda Ankaray Vagoniçi Ankaray İstasyonu
 
ANKARAY’ın yapımına Ağustos 1992’de başlanmıştır. 30 Ağustos 1996  tarihinde  ise 33 araçlı (11 adet 3’lü dizi) olarak işletmeye açılmıştır.
 
ANKARAY HATTI UZATMASI :
 
Ankaray Hattı UzatmasıANKARAY hattı, yapım çalışmaları devam eden (M2) Kızılay-Çayyolu 2 Metro Hattı işi kapsamında, AŞTİ istasyonundan itibaren bir istasyon uzatılarak Söğütözü ortak istasyonuna bağlanmıştır.  Bu kapsamda ANKARAY Söğütözü istasyonu ve 788 m hattın inşaat yapım işi tamamlanmış olup kalan işlerin tamamlanması için Ulaştırma Bakanlığına 25.04.2011 tarihinde yapılan protokol ile devir edilmiştir. Bu hattın tamamlama çalışmaları için ilgili Bakanlıkça 13.12.2011 tarihinde ihale ve 09.02.2012 tarihinde sözleşmesi yapılarak çalışmalara başlanılmıştır. Bu Metro Hattının tamamlanma süresi 730 gün olup, tamamlandıktan sonra Kuruluşumuza devir edilecektir.
 
 
 
 
(A1) ANKARAY  - ( DİKİMEVİ - AŞTİ ):
 
 
         

28 Cumartesi
Mart 2015

Aktif ziyaretçi sayısı 951

    takip et!
    takip et!
 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 |
 
 
Sitenin tüm hakları EGO Genel Müdürlüğüne aittir.
Site içindeki sunulan hiç bir yazı, resim, uygulama ve öğe izinsiz başka bir ortamda kullanılamaz, yayınlanamaz ve kopyalanamaz.
Büyüt
  X