ANKARALI HEMŞEHRİLERİMİZİ HUZUR VE GÜVEN İÇERİSİNDE HAYATA TAŞIMAK İÇİN VARIZ...
 
  Menu
 
Web Uygulaması
Tanıtım Videosu
Mobil Uygulamalar
Tanıtım Videosu
 
EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
 
EGO Genel Müdürlüğünden yeni bir uygulama daha
EGO Genel Müdürlüğü halktan gelen talepler doğrultusunda Şehir İçi Ulaşım Bilgi Sistemi Mobil Web uygulamasını hizmete sunmuştur. Platform bağımsız olarak çalışabilen uygulamaya internet bağlantısı olan her cihaz ile ulaşılabilmektedir. Uygulama Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmiştir.
Uygulamaya EGO Genel Müdürlüğü Web sitesinden ilgili linki tıklayarak veya http://www.ego.gov.tr/mobil/map.asp linkinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 
1- Ana Menüye sol üst köşede bulunan ok butonuna basılarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca Harita Araçları menüsü için sol alt köşedeki buton tıklanır.
 
 
2- Herhangi bir noktaya yakın olan durak bilgisine ulaşmak için açılan haritada nokta belirlenir. Belirlenen nokta merkez olmak üzere 500 m çapında bir daire içindeki durak bilgileri ekrana gelir. Aşağıdaki şekilde bir menü önünüze çıkar.

3- Durak seçimi yapılır. Durak seçimi yapıldığı anda durağın üst tarafında bir menü çıkar. O menüden D.Geçen Hatlar tıklanarak o duraktan geçmekte olan hatlar sol taraftaki menüde listelenir.
 
 
4- Aynı menüden D.Geçecek Otobüsler linki tıklanarak o duraktan geçecek otobüsler belirlenir. Ayrıca otobüslere ait hat bilgisi, hız, plaka, tahmini varış süresi ve konumu bilgilerine ulaşılabilir.
 
 
5- Belirlenen duraktan geçecek hatlardan biri seçilirse o hatta ait bilgiler ekrana gelir. Ayrıca harita üzerinde de o hattın güzergahı çizilir. Hat üzerinde ki duraklardan biri seçildiği zaman durağın üzerinde çıkacak olan menüden Otobüs Ne Zaman Gelir ? seçeneği tıklanırsa o durağa seçilen hatta bulunan otobüsler, otobüslerin hızları ve tahmini varış süreleri görülebilir.

6- Seçilmiş olan hatta bulunan otobüsler ve seçilmiş durağa olan tahmini varış süreleri görülmektedir. Otobüs Konumlarını Yenile seçeneği tıklanarak otobüslerin anlık konum bilgileri güncellenebilir.

7- Uygulamadan seçilen iki nokta arasındaki ulaşım da görülebilmektedir. İlk nokta seçilir ve seçilen noktada çıkan menüden Buradan seçeneği tıklanır. İkinci nokta seçilip çıkan menüden Buraya seçeneği tıklanır. Daha sonra yeni bir menü çıkar ve o menüden Nasıl Giderim? seçeneği seçildiği zaman alternatifler sol taraftaki menüde görülebilir.

8- Menüde alternatif ulaşım yolları ve hangi durakta binilip hangi durakta inileceği görülebilir.

 
9- Menüden alternatif hatlardan birisi seçilirse haritada o hatta ait güzergah bilgileri görülür. Ayrıca o hat üzerindeki otobüslerde görülebilir. Hat üzerindeki herhangi bir durak seçilirse o durağa en yakın otobüsün bilgilerine de ulaşılabilir.

10- Önemli yerler menüsü ile kayıtlı olan mekanlara direkt olarak ulaşılabilir. Seçilen önemli yere yakın duraklar da aynı şekilde görülebilir.

11- Hat Bilgileri menüsü ile EGO Genel Müdürlüğü ne ait Bölge, Hareket Noktası ve Hat bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 
12- Ana menüde yer alan Arama Bilgileri menüsünde hızlı arama yapabilmek için gerekli bilgiler vardır. Ayrıca harita üzerinde işaretlenen noktaya yakın durakların mesafe ayarı buradan yapılır.
 
 
13- Arama çubuğuna aramak istenilen adres, mahalle, sokak, önemli yer vb.bilgileri girilirse yazılan bilgi içerisinde geçen her konum bulunabilir. 
 
 
14- Arama çubuğunda direkt hat aramak için H 287(Hat Numarası) şeklinde arama yapılabilir. Birden fazla hat arama da yabılabilir(H 287 299). 
 
 
15- Durak aramak içinde aynı şekilde D 10787(Durak Numarası) yazılarak arama yapılabilir.
 
 
16- Herhangi bir arama yapıldıktan sonra bu aramaları favorilere ekleyip sürekli buradan kullanabilirsiniz. Arama yaptıktan sonra arama çubuğuna iki kez tıklanırsa Favorilerime Ekle seçeneği karşımıza çıkar. Bu seçeneği tıkladığımız zaman o arama favorilerimize eklenmiş olur.
 
 
17- Favorilerim menüsüne girildiği zaman favorilere eklenmiş olan tüm aramalar ekrana gelir. Böylelikle sık kullandığınız aramalrı kolaylıkla kullanabilirsiniz. 
 
 
18- Ana menüde bulunan Konumumu Göster veya alt kısımda bulunan Konumum seçenekleri seçilerek o andaki konumunuz ile işlemlerinizi yapabilirsiniz. 
 
 
 
 
Yayın Tarihi :
30.10.2012 13:43:09
Okunma Sayısı :
42831

< Geri
 
11 Cuma
Temmuz 2014

Aktif ziyaretçi sayısı 1870

    takip et!
    takip et!
 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 |
 
 
Sitenin tüm hakları EGO Genel Müdürlüğüne aittir.
Site içindeki sunulan hiç bir yazı, resim, uygulama ve öğe izinsiz başka bir ortamda kullanılamaz, yayınlanamaz ve kopyalanamaz.
Büyüt
  X